Od petka do nedjelje u sportskoj dvorani srednje škole Krapina igralo se Otvoreno prvenstvo Krapine. Na turniru je sudjelovalo 360 natjecatelja iz 40-ak klubova koji su ove godine pristigli i iz Njemačke, Italije, Slovenije i Mađarske.

Kod juniora najbolji je bio Petar Znika (GSTK Zagreb), a kod juniorki Bruna Borovec (Starr). U kadetskoj konkurenciji zlatni su bili Gabriel Marjanović (Cibalia) i Maja Kloke (Niedersachsen).
Juniorski turnir osvojio je Petar Znika (GSTK Zagreb). Na putu do finala s 3:2 je svladao Leona Benka (TIS) i Tina Islamovića (GSTK Zagreb), a u polufinalu je s 3:2 (-8, -11, 10, 8, 5) slavio i protiv Rina Vidana (TIS) nakon što je gubio 0:2 u setovima. U finalu je nanizao i trećeg igrača TIS-a Ivana Hencla nadigravši ga s 3:0. Uz Vidana treće mjesto osvojio je Luka Zlatkov (Dugo Selo).
Hencl je ostao kratak i u konkurenciji mlađih juniora. U finalu je poražen od klupskog suigrača Benka s 3:2 (-11, -5, 10, 8, -8). Treće mjesto osvojili su igrači GSTK Zagreba Tin Islamović i Luka Lozušić.
Kod kadeta prvo mjesto osvojio je aktualni kadetski prvak Hrvatske Gabriel Marjanović (Cibalia). U polufinalu je s 3:1 pobijedio Simona Dvorskog (Visia), a u reprizi finala kadetskog prvenstva Hrvatske ponovo je bio bolji od Alena Šebelje (Opatija '08) s 3:1. Uz Dvorskog treće mjesto osvojio je još jedan igrač Visije, Vito Milak.
U konkurenciji mlađih kadeta prvi je bio Deni Vale (Pula). U polufinalu je s 3:1 bio bolji od Lovre Horvata (Samobor), a potom je u finalu s 3:1 svladao Lea Bernaza (Brovinje). Uz Horvata treće mjesto pripalo je i Talijanu Francescu Paganu (Lombardia).
U kategoriji najmlađih kadeta najbolji je bio Nikola Jurić (Marathon). U polufinalu je s 3:1 bio bolji od Šimuna Miloševića (Mladost), a potom u finalu od Matea Terihaja (Samobor) s 3:1. Uz Miloševića treće mjesto osvojio je Fran Šimunović (Samobor).
Treće mjesto je osvojio u konkurenciji najmlađih kadeta, ali je zato u konkurenciji klinaca bio prvi. Šimun Milošević (Mladost) je do titule došao bez izgubljenog seta, a u finalu je s 3:0 nadigrao Luku Crnoju (Dugo Selo). Treće mjesto pripalo je Lukasu Zebi (Marathon) i Lovri Ovničeviću (Stubica).

Kod juniorki zlato je osvojila Bruna Borovec (Starr). U polufinalu je okrenula 1:2 (7, -8, -9, 6, 8) protiv Janje Matijašec (Varaždin), a u finalu je svladala Nijemicu Maju Kloke (Niedersachsen) s 3:1. Uz Matijašec treće mjesto osvojila je Zara Ilić (Mladost).
Neva Gojković (Mladost) je bila najbolja kod mlađih juniorki. U polufinalu je s 3:0 bila bolja od Leeloo Vukelje (Aquaestil), a zatim u finalu nakon pet setova (11, -9, 5, -6, 8) svladala Marlu Vidaković (Aquaestil). Uz Vukelju treće mjesto pripalo je Nijemici Maji Kloke (Niedersachsen).
U kadetskoj konkurenciji najbolja je bila njemačka igračica Maja Kloke (Niedersachsen). U polufinalu je s 3:1 pobijedila Victoriju Pustaj (Mladost), a u finalu s 3:1 Franku Miškić (Šibenik). Uz Pustaj treće mjesto osvojila je Bruna Gučin (Stubica).
Osvojenoj bronci u starijoj konkurenciji Leeloo Vukelja pridodala je zlato kod mlađih kadetkinja. Nakon neizvjesnog polufinala i 3:2 (4, 12, -3, -5, 10) pobjede nad Frankom Miškić (Šibenik), u finalu je s 3:1 bila bolja od Elene Vukovac (Vodovod). Uz Miškić treće mjesto osvojila je Julija Schweigert (Donji Miholjac).
Kod najmlađih kadetkinja prvo mjesto osvojila je Talijanka Matilde Buzzoni (Lombardia). Na putu do titule izgubila je tek jedan set, a u finalu je s 3:0 svladala Loretu Mandić (Šibenik). Treće mjesto osvojile su Anđela Živković (Šibenik) i Nika Crnogaj (Mladost).
Saša Lendrec (Stubica) je bila najbolja kod klinceza. U polufinalu je uspjela okrenuti 1:2 protiv Marie Elene Cecelje (MGK Drava Žabnik), a lakši posao imala je u finalu kada je s 3:0 bila bolja od Petre Lipovšćak (Duga Resa). Treća je bila i Slovenka Maša Virant (Rakek).