Srdoči osvojili bodove u Splitu, Pituri slavili u Zagrebu

Nakon 8. kola HEP Superlige jedino što je sigurno da će Starr i Libertas Marinkolor voditi mrtvu utrku do kraja prvenstva.

Kao i da će Dubrovčani živjeti u nadi da će se Varaždinci negdje po putu 'poskliznuti'. Također, gotovo sigurno je da će posljednje mjesto u ligi biti rezervirano za Slavonski Brod, koji trenutno ima omjer 0-8. Sve ostalo je trenutno teško prognozirati, od trećeg do devetog mjesta vodi se vrlo izjednačena utrka. Zagreb, Split, Vodovod i Srdoči imaju 4-4, Pula, Požega i Dugo Selo 3-5.
Najzanimljiviji susret 8. kola igrao se u Splitu gdje je domaćin poražen od Srdoča (3:2). Splićani su nakon odličnog otvaranja sezone u posljednja dva kola svladani od Požege, a u subotu i od riječke momčadi. Otvaranje je pripalo domaćinu, Mustapić je s 3:2 (7, -14, 9, -11, 8) svladao Jakelića, ali potom je uslijedio niz gostiju. Samac je s 3:2 bio bolji od Bakača (-9, 4, , 8, -6, 8), a potom je Divković s 3:1 nadigrao i Vidana. Splićanima se opet ukazao Mustapić koji je svladao Samca (3:1), no to je bilo sve od domaće momčadi. Važne bodove za Riječane osigurao je Jakelić koji je s 3:0 nadigrao Bakača.
Libertas Marinkolor ostvario je i sedmu pobjedu sezone, na gostovanju kod trećeplasiranog Zagreba slavio je s 3:1. Šurbek je na otvaranju susreta s 3:0 nadigrao Bana, a Zagreb je izjednačio nakon što je Maglić s 3:1 pobijedio Simovića. Pituri su opet poveli nakon što je Japec s 3:1 svladao Zovka, a nova dva boda osigurao je Simović koji je s glatkih 3:0 pobijedio Bana.

Srdoci 2019 20

Dugo Selo se nakon četiri uzastopna poraza vratilo pobjedama, na domaćem terenu svladana je Požega s 3:1. Domaći su poveli nakon što je L. Martinek s 3:0 pobijedio Mihaljevića, a izjednačenje gostima osigurao je Zeljko koji je s 3:1 pobijedio Murata. No, to je bilo sve od gostujuće momčadi s obzirom da su braća Martineka u sljedeća dva susreta slavila u tri seta.
Vodovod je imao najlakši posao u ovom kolu, na gostovanju kod posljednjeplasiranog Slavonskog Broda Osječani su slavili s 3:0. Jedini neizvjestan meč bio je onaj posljednji, Klaić je vodio 2:0 Zovka, ali najbolji osječki igrač uspio je okrenuti susret u svoju korist (8, 5, -2, -5, -8).
Zadnji susret kola igrao se u Varaždinu gdje je Starr s 3:0 pobijedio Pulu. Branitelj naslova poveo je nakon što je Ređep s 3:0 svladao Krstevskog. Pula je imala priliku izjednačiti, Runjić je u setovima vodio 2:1 Amiri Nia, a potom je u odlučujućem setu imao prednost od 5:2. No, Iranac u varaždinskim redovima je na kraju glatko uzeo taj peti set te praktički usmjerio svoju momčad prema nova dva boda (-3, 6, -10, 3, 6). U posljednjem meču Peršolja je s 3:1 (-13, 9, 14, 1) svladao Marakovića.