Hana Arapović u osmini finala Europskog prvenstva

ITTF

Hana Arapović igrat će u osmini finala omladinskog Europskog prvenstva.

Naša kadetkinja je u 2. kolu s 4:0 bila bolja od Francuskinje De Stoppeleire, da bi potom za ulazak među 16 svladala i Ukrajinku Matiuninu s 4:2. Sljedeća suaprnica joj je Rumunjka Singeorzan (14.30), a ukoliko prođe u četvrtfinale ide na bolju iz susreta Mađarice Tolgyes i Ruskinje Dmitrienko.  Ostali naši predstavnici, Ivor Ban, Leon Šantek, Marta Vukelić, Klara Bardač i Leo Vekić, zaustavljeni su u 2. ili 3. kolu.
U parovima smo imali nešto više prilika, ali na kraju u osminu finala probile su se juniorke Marta Vukelić i Klara Bardač. Naše djevojke pobijedile su Estonke Grigorjan i Jagnenkovu s 3:1, a za ulazak u četrvtfinale čekaju ih druge nositeljice Poljakinje Wegrzyn (14.00).
Općenito kod parova smo imali najveću priliku za proći dalje, Arapović i Grkinja Papadimitriou su nakon pet setova svladane u 2. kolu od Rumunjki Mei Rosu i Struna. Ćosić (BiH) i Lončarević su vodile 2:1 protiv Francuskinja Lutz i Mobarek, a kod juniora Ban i Jakelić su imali 2:0 s Dancima Svenningsenom i Skarsholmom.

Juniori
Pojedinačno
2. kolo: Grebnev (Rus) - Šantek (Hrv) 4:0 (5, 4, 7, 3), Ban (Hrv) - Haug (Nor) 4:1 (8, -7, 9, 10, 9); 3. kolo: Ban (Hrv) - Andras (Mađ) 1:4 (-8, 8, -6, -2, -13)

Parovi
2. kolo: Svenningsen/Skarsholm (Dan) - Ban/Jakelić (Hrv) 3:2 (-4, -10, 10, 8, 11)

Juniorke
Pojedinačno
2. kolo: Vukelić (Hrv) - Gidney (Eng) 4:1 (-7, 5, 11, 6, 4), Bardač (Hrv) - Michalak (Pol) 4:3 (10, -9, -4, -7, 9, 11, 7); 3. kolo: Vukelić (Hrv) - Abraamian (Rus) 1:4 (4, -4, -8, -6, -9), Laurenti (Ita) - Bardač (Hrv) 4:0 (1, 10, 4, 4)

Parovi
2. kolo: Vukelić/Bardač (Hrv) - Grigorjan/Jagnenkova (Est) 3:1 (-6, 6, 2, 9)

Kadeti
Pojedinačno
2. kolo: Vekić (Hrv) - Huzsvar (Mađ) 1:4 (-7, -5, 7, -3, -4)

Parovi
2. kolo: Zalewski/Jadam (Pol) - Petek/Posavec (Hrv) 3:1 (8, 9, -9, 9)

Kadetkinje
Pojedinačno
2. kolo: De Stoppeleire (Fra) - Arapović (Hrv) 0:4 (-6, -2, -7, -6), 3. kolo: Matiunina (Ukr) - Arapović (Hrv) 2:4 (14, -3, -8, 8, -1, -6)

Parovi
2. kolo: Lutz/Mobarek (Fra) - Ćosić/Lončarević (BiH/Hrv) 3:2 (7, -6, -9, 3, 9), Mei Rosu/Struna (Rum) - Arapović/Papadimitriou (Hrv/Grč) 3:2 (2, 10, -6, -9, 7)