Arapović osvojila srebro i broncu na turniru u Češkoj!

ITTF

Odličan rezultat za Hanu Arapović koja je osvojila dvije medalje na ITTF turniru Premium kategorije Czech Open, koji se igrao u Hodoninu.

U pojedinačnoj konkurenciji naša kadetska reprezentativka osvojila je brončanu medalju, dok je u paru s Japankom Kaho Akae osvojila srebro!
U oba slučaja na putu do zlata joj se ispriječila Japanka Miwa Harimoto. U pojedinačnom polufinalu Harimoto je bila bolja s 3:1, a identičan rezultat bio je i u finalu parova. Inače, čudesna Japanka Harimoto ima tek deset godina(?!), na međunarodnoj sceni je debitirala lani, a već bilježi odlične rezultate. Riječ je o sestri puno poznatijeg Tomokazu Harimota, koji je najmlađi stolnotenisač koji je osvojio jedan seniorski ITTF turnir. I to s 14 godina! Harimoto i Shinohara su u osmini finala zaustavili drugi naš par, Hannu Lončarević i Brunu Borovec (3:0).
Što se tiče pojedinačnog dijela Hana je u osmini finala i četvrtfinalu izbacila dvije Ruskinje, Dmitrienko (3:2) i Voroninu (3:0) te im uzvratila za poraz iz ekipnog četvrtfinala. Od ostalih naših predstavnika Leo Vekić, Roko Meter i Luka Zlatkov zaustavljeni su u 1. kolu kadetskog turnira.

Pojedinačno
Kadetkinje, 2. kolo: Lovrić (BiH) - Arapović (Hrv) 0:3 (-4, -7, -10); osmina finala: Dmitrienko (Rus) - Arapović (Hrv) 2:3 (9, 7, -11, -7, -10); četvrtfinale: Voronina (Rus) - Arapović (Hrv) 0:3 (-7, -8, -6); polufinale: Harimoto (Jap) - Arapović (Hrv) 3:1 (9, 8, -10, 5)

Kadeti, 1. kolo: Poret (Fra) - Vekić (Hrv) 3:0 (6, 2, 8), Meter (Hrv) - Balogh (Mađ) 0:3 (-7, -3, -7), Li Ted (SAD) - Zlatkov (Hrv) 3:2 (-9, 7, 8, -8, 8)

Parovi
Kadetkinje, osmina finala: Borovec/Lončarević (Hrv) - Harimoto/Shinohara (Jap) 0:3 (-6, -7, -4), Akae/Arapović (Jap/Hrv) - Adamik/Balogh (Mađ) 3:0 (6, 8, 8); četvrtfinale: Akae/Arapović (Jap/Hrv) - Dmitrienko/Kniazeva (Rus) 3:1 (-6, 9, 7, 3); polufinale: Akae/Arapović (Jap/Hrv) - Ser Lin Qian/Zhou Jingyi (Sgp) 3:0 (2, 9, 8); finale: Akae/Arapović (Jap/Hrv) - Harimoto/Shinohara (Jap) 1:3 (5, -7, -3, -6)