Na Krku održano 9. prvenstvo jadranskih otoka

Na Krku u Malinskoj odigrano je 9. prvenstvo jadranskih otoka.

Sudjelovalo je 95 natjecatelja sa šest otoka, Korčule, Zlarina, Paga, Raba, Lošinja i Krka, i iz sedam klubova (STK Lučica, DVD Zlarin, STK Pag, STK Dalmatinac, STK Lošinj, STK Rab, STK Malinska Dubašnica).
Natjecalo se u deset kategorija, a najuspješniji su bili krčki stolnotenisači s osvojenih 26 medalja (9/7/10). Slijedili su Korčulani s 13 medalja (3/3/7), Pažani s 13 medalja (2/4/7), Rabljani s tri medalje (0/2/1), a Zlarin i Lošinj osvojili su po jednu zlatnu medalju.


Pokal za najstarijeg igrača dobio je Marijan Perković s Lošinja (1950. godište), pokal za najmlađeg igrača dobio je Frane Cvitković s Paga (2015.), a pokal za Fair play završio je u rukama Korčulanina Mirka Dragojevića.
U ženskoj konkurenciji bilo je 22 predstavnice, u muškoj njih 73. Broj mladih natjecatelja (1981. godište i mlađi) bio je 49, dok je seniora i veterana bilo 46.
Sljedeće jubilarno prvenstvo igrat će se za godinu dana na otoku Pagu.

Sve fotografije s 9. prvenstva jadranskih otoka možete pogledati na https://www.dropbox.com/sh/u3a9o7omkj3xus9/AAA6UgNlUJNFVyQjQuoHC9Jba?dl=0

DJEVOJČICE POČETNICE - konačni poredak:
1. Doria Arabadžić, Krk
2. Emili Franolić, Krk
3. Ena Pernar, Pag
3. Romea Matas, Korčula

DJEČACI POČETNICI - konačni poredak:
1. David Dujmović, Krk
2. Timon Kralj, Krk
3. Julian Kvasić, Krk
3. Mate Matković, Krk

NAJMLAĐE KADETKINJE - konačni poredak:
1. Marija Bogović, Krk
2. Leona Šantić, Krk
3. Vita Orlić, Pag
3. Katja Stulić, Krk

NAJMLAĐI KADETI - konačni poredak:
1. Ivan Cvitković, Pag
2. Ivan Buljanović, Pag
3. Fabian Buljanović, Pag
3. Mateo Franulović, Korčula

MLAĐE KADETKINJE - konačni poredak:
1. Rina Surijan, Korčula
2. Kristina Kranželić, Krk
3. Lena Arabadžić, Krk
3. Antonija Paro Vidolin, Pag

MLAĐI KADETI - konačni poredak:
1. Maksim Kralj, Krk
2. Fran Brozić, Krk
3. Kristijan Pavačić, Krk
3. Marko Bogović, Krk

KADETKINJE - konačni poredak:
1. Rina Žuvela, Korčula
2. Lara Matas, Korčula
3. Franka Dragojević, Korčula

KADETI - konačni poredak:
1. Matija Strilčić, Krk
2. Mate Kurilić, Pag-Dalmatinac
3. Ivan Bogović, Krk
3. Dominik Lesica, Krk

JUNIORKE - konačni poredak:
1. Petra Turčić, Krk
2. Maja Jovanović, Pag
3. Mia Mirošević, Korčula

JUNIORI - konačni poredak:
1. Antonio Kurilić, Pag
2. Adrian Šantić, Krk

SENIORKE - konačni poredak:
1. Mateja Magličić, Krk
2. Sanda Tasovac, Korčula

SENIORI - konačni poredak:
1. Antonio Franulović, Korčula
2. Vedran Saftić, Krk
3. Nikola Žuvela, Korčula
3. Nikola Baša, Krk

VETERANI 40+ - konačni poredak:
1. Jerko Martinović, Zlarin
2. Danijel Buljanović, Pag-Dalmatinac
3. Damir Kovačević, Pag
3. Dragan Cvitković, Pag

VETERANI 50+ - konačni poredak:
1. Dubravko Devčić, Lošinj
2. Igor Lončar, Rab
3. Saško Markovski, Rab
3. Anton Škoda, Lošinj

VETERANI 60+ - konačni poredak:
1. Miro Jakaša, Krk
2. Davor Badurina, Rab
3. Mirko Dragojević, Korčula
3. Čedomir Miler, Krk

PAROVI - konačni poredak:
1. Baša/Saftić, Krk
2. Matas/Žuvela, Korčula
3. Kurilić/Kurilić, Pag - Dalmatinac
3. Dragojević/Franulović, Korčula

Najstariji igrač/ica: Marijan Perković (Lošinj)
Najmlađi igrač/ica: Frane Cvitković (Pag)
Fair play: Mirko Dragojević (Korčula)