Split voli dramu, Požega bolja od Srdoča

Stolnotenisači su odigrali krnje 8. kolo Superlige.

Ukupno je igrano šest mečeva, od toga su dva meča odigrana u ranijem terminu zbog obaveza Libertas Marinkolora u Europskom kupu. Pituri su u Slavoniji ostvarili dvije lagane pobjede, kod Vodovoda 3:0 i kod Cibalije 3:0. Na sve to dodali su i uspjeh u međunarodnim natjecanjima gdje su u Rumunjskoj osvojili prvo mjesto te izborili završnicu Europskog kupa.
Iz Slavonije su se s osmijehom vratili i Splićani, koji su slavili u Vinkovcima i u Osijeku. S Cibalijom je bio neizvjestan dvoboj, barem što se tiče ukupnog rezultata. Inače, gotovo svi mečevi su završili u tri seta. Otvaranje je pripalo Cibaliji, Zeljko je s 3:0 bio bolji od Bakača. Izjednačio je Mustapić pobijedivši Lončara (3:0). Vinkovčani su opet poveli nakon što je Biber s 3:1 svladao Duplančića. No, prednost se vrlo brzo istopila. Mustapić je nadigrao najboljeg vinkovačkog igrača, Zeljka (3:0), a da će bodovi put Splita pobrinuo se Bakač svladavši Lončara s 3:0. Zanimljivo, i njihov prvi susret je završio na jednak način. Praktički smo gledali identičan meč kao i u Splitu, Vinkovčani su vodili 1:0 i 2:1, s tim da je ovog puta završnica bila ipak manje stresna. U Osijeku smo gledali jednosmjeran susret. Splićani su pobijedili Vodovod (3:0), a pritom su ispustili jedan set.
Splićane slobodno možemo prozvati kraljevima drame s obzirom da su ove sezone igrali osam susreta u pet mečeva i pritom šest puta slavili. Bakač i Mustapić se ne daju lako, obojica imaju jednak učinak (13-9) te drže peto i šesto mjesto po učinku u Superligi. S ove dvije pobjede Split je skočio na drugo mjesto u Superligi. Doduše, treba znati da trećeplasirani Zagreb i četvrtoplasirani Starr imaju dva susreta manje.
Važan meč igrao se u Požegi gdje je istoimena domaća momčad s 3:2 pobijedila Srdoče (3:2). Gotovo 2.5 sata je trajao susret, a koliko je bilo neizvjesno najbolje govori podatak da su četiri susreta riješena tek nakon pet setova. Gostima nije pomogla odlična izvedba Kuzmića, koji je dvaput slavio u vrlo neizvjesnim susretima. Jakelić je na startu susreta s 3:0 svladao Smailjija. Požega je bila vrlo blizu 2:0, Mihaljević je vodio 2:0 protiv Kuzmića. No, gostujući igrač je okrenuo susret i slavio s 3:2 (-5, -7, 3, 4, 5). Potom su gosti bili bliže ukupnom vodstvu, Šarčević je vodio 2:1 Matešu, ali domaći igrač je okrenuo susret u svoju korist (15, -6, -8, 8, 6). U susretu najboljih igrača Požege i Srdoča, Jakelića i Kuzmića, pobjedu je odnio potonji. I to u petom setu sa 15:13! U odlučujućem susretu Mihaljević je poveo 2:0, ali kao i u njegovom prvom susretu suparnik se vratio i odveo meč u peti set. No, za razliku od susreta s Kuzmićem, Mihaljević ovog puta nije dopustio preokret te je Smailjija svladao s 3:2 (4, 5, -9, -8, 7). I pritom svojoj momčadi donio vrlo važne bodove. Srdoči su pružili puno jači otpor nego u prvom njihovom dvoboju, ali, nažalost po njih, bodove spasa će trebati tražiti u nadolazećim mečevima. Inače, Riječani su gostovali i u Slavonskom Brodu te upisali 3:1 pobjedu.