TOP 16 Pucar i Gaćina zaustavljeni u osmini finala

Tomislav Pucar i Andrej Gaćina nisu se uspjeli plasirati u četvrtfinale Top-a 16, koji se ovog vikenda igra u Solunu.

Pucar je zaustavljen od Liama Pitchforda s 4:2 ((3:11, 11:4, 11:3, 11:6, 8:11, 11:4), kojeg je zadnja dva puta dobio. Naš stolnotenisač je odlično otvorio, u prvom setu je uvjerljivo nadigrao Engleza i ostavio ga na 11:3. No, Pitchford se pribrao i sljedeća tri seta slavio s 11:4, 11:3 i 11:6. Pucar je smanjio na 3:2 nakon što je u petom setu pobijedio s 11:8, no to je bilo sve od našeg predstavnika s obzirom na to da je suparnik dominirao u šestom setu i osvojio ga s 11:4 za konačnih 4:2.
Gaćina je poražen od Slovenca Darka Jorgića s 4:1 (11:2, 11:3, 11:6, 8:11, 11:9). Andrej je loše otvorio sa Slovencem, prva dva seta je izgubio s 11:2 i 11:3, da bi u trećem pružio veći otpor, ali svejedno je izgubio s 11:6. U četvrtom setu je uspio okrenuti vodstvo Jorgića od 7:3 te slavio s 11:8. U petom setu Jorgić je opet krenuo furiozno, poveo 9:4, ali Zadranin se opet vratio i izjednačio na 9:9. Ipak, preokret je ovog puta izostao, Slovenac je nanizao dva poena za 11:9 i konačnih 4:1.
- Ove godine smo bili zajedno na pripremama za Europsko prvenstvo i Olimpijske igre, tako da nema velike tajne među nama što se tiče igre. Imao sam fantastičan početak susreta. U prva tri seta sam kontrolirao susret, a imao sam i veliku prednost u četvrtom setu. Izgubio sam fokus i on je dignuo igru te osvojio taj set. Slično je bilo i u petom setu, vodio sam 9:4, da bi izjednačio na 9:9. Gaćina je vrlo jak suparnik i ako ne igrate maksimalno fokusirano zna pronaći priliku za napad - istaknuo je Jorgić.
Hrvatska je po prvi put nakon 2009. i Top-a 12 u imala dva predstavnika na tom prestižnom natjecanju. Prije 12 godina u Düsseldorfu hrvatske boje branili su Zoran Primorac i Tan Ruiwu.
Posljednji Top 16 održao se u švicarskom gradu Montreuxu, a naslove su odnijeli Nijemci Timo Boll i Petrissa Solja.

Muški, osmina finala: Falck (Šve) - Wang (Svk) 4:0, Gaćina (Hrv) - Jorgić (Slo) 1:4, Karlsson (Šve) - Filus (Nje) 2:4, Habesohn (Aut) - Franziska (Nje) 3:4, Gauzy (Fra) - Gionis (Grč) 4:1, Groth (Dan) - Freitas (Por) 2:4, Gardos (Aut) - Lebesson (Fra) 2:4, Pucar (Hrv) - Pitchford (Eng) 2:4

Žene, osmina finala: Polcanova (Aut) - Shao Jieni (Por) 4:2, Balažova (Svk) - Mittelham (Nje) 3:4, Pota (Mađ) - Toliou (Grč) 4:2, Matelova (Češ) - Samara (Rum) 4:1, Eerland (Niz) - Madarasz (Mađ) 2:4, Yu Fu (Por) - Ni Xia Lian (Lux) 4:2, Mihajlova (Rus) - Gaponva (Ukr) 1:4, Noskova (Rus) - Szocs (Rum) 1:4