Vodovod skinuo prvaka, Tan Ruiwu debitirao

DAVOR KIBEL / GLAS SLAVONIJE

Priča 8. kola, a i dosadašnjeg dijela HEP Superlige pripala je Vodovodu, koji je priredio veliko iznenađenje i slavio nad Libertas Marinkolorom. Starr je bez problema slavio nad Zagrebom, a podjednako važna vijest za Varaždince je da im je debitirao Tan Ruiwu.

Zakomplicirala se borba za doigravanje po pitanju trećeg i četvrtog mjesta. Istina, do kraja HEP Superlige je još dosta vremena, ali evidentno je da će ovo biti jedna od najneizvjesnijih utrka za ta dva mjesta u posljednjih nekoliko godina.
Prosinac je mjesec darivanja, a najljepši dar poklonili su si Osječani i to nešto ranije od predviđenog termina. U 8. kolu HEP Superlige stolnotenisača Vodovod je na domaćem terenu svladao dosad neporaženog prvaka Libertas Marinkolor (4:3). Bio je to odličan meč, pun prevrata, a sve je završilo velikim domaćim slavljem i penjanjem 50-godišnjeg Dragana Knezovića na stol.
Idemo redom, odmah na startu Zovko je svladao Ivana Juzbašića 3:1, a izjednačio je Japec svladavši Kneževića (3:2). Vodeni su opet poveli, Banek je nadigrao Nevena Juzbašića 3:1, a izjednačenje je stiglo u parovima. Potom je Libertas poveo 3:2, Japec je svladao Zovka 3:1, ali umjesto sigurne luke i nova dva boda Pituri su meč odveli u totalnu neizvjesnost. Raspoloženi i nesavladivi Banek, koji je bio jedan od junaka pobjede, uzeo je mjeru i Ivanu Juzbašiću svladavši ga 3:2. Poveo je Osječanin 2:0 u setovima, dubrovački igrač se vratio i izjednačio, ali posljednji set Banek je uzeo sa 11:5. Što je najbolje, opet su Pituri imali odličnu priliku za pobjedu, Neven Juzbašić je protiv Kneževića vodio 2:0, ali nešto se pitalo i najiskusnijeg osječkog igrača, koji je nanizao tri seta i donio svom klubu važne bodove, s kojima su opet u igri za treće, odnosno četvrto mjesto u HEP Superligi, koje vodi u doigravanje. Također, ova pobjeda im je dodatni impuls jer na bodove iz ovog susreta nitko nije ni računao, uostalom, kao što smo već rekli, nakon posljednjeg poena popularni Knez skočio je na stol i pobjednički raširio ruke.

Kako je izgledao zadnji poen i slavlje Kneževića možete pogledati u videu

Obrtnička škola Brod je nakon četiri kola bez pobjede do trećeg slavlja ove sezone stigla protiv Podravke (4:1). Kod domaćih Arbanas je donio dvije pojedinačne pobjede i onu u paru sa Zeljkom. Kod Koprivničana očekivano najbolji je bio Samac, svladao je Zeljka s 3:1, a vrlo blizu je bio i pobjedi nad Arbanasom, kojeg je vodio 2:1.
Starr je do sedme pobjede ove sezone došao kod Zagreba (4:0). Za varaždinski sastav zaigrao je trofejni hrvatski reprezentativac Tan Ruiwu, koji će im sigurno biti veliko pojačanje u pohodu na naslov.
- Nakon duge pauze zbog obiteljskih razloga, a nakon duge profesionalne karijere igranja za reprezentaciju Kine i Hrvatske te brojnih klubova, prihvatio sam poziv prijatelja i kolege iz reprezentacije Ronalda Ređepa. On mi je predstavio zanimljiv sportski plan, pokušat ću pomoći. Nadam se da ćemo uspjeti osvojiti HEP Superligu, a pomoći ću mu i svojim iskustvom u stručnom dijelu razvoja kluba - istaknuo je Tan Ruiwu.
Što se tiče meča, Varaždinci ovog puta nisu koristili usluge Zenga Jia, dok je Zagreb bio bez Mustapića. Tan je odmah na startu svladao Maglića (3:1), Ređep je 3:0 bio bolji od Tice, a Horvat je 3:1 nadigrao Mijatovića. Tan i Ređep zaključili su priču svladavši 3:0 Mijatovića i Ticu.

starr zagreb2017
Vatreno je bilo i u Splitu gdje je malo nedostajalo da domaći sastav upiše i drugu pobjedu ove sezone. Na kraju Pula je odnijela puni plijen u sedmom meču petog seta. Realno, splitska momčad je poput plutajuće mine, samo je pitanje tko će prvi naletjeti na nju. Već nekoliko mečeva su se pokazali kao tvrd orah, ali dosad nisu uspjeli kapitalizirati tu svoju igru.
Vodili su 1:0 i 2:1 na krilima Bakača i Jerkovića, ali neizvjesno je bilo u aprovima gdje su na koncu braća Runjić uspjela slaviti nakon petog seta. Nesavladivi F. Runjić je nadigrao Bakača za 3:2, ali Split se u igru vraća preko očito raspoloženog Jerkovića, svladavši Marakovića s 3:0. Za kraj Žižak i M. Runjić su sve začinili s pet setova, domaćin je i vodio 2:1, ali Puljanin se vraća i uzima zadnja dva seta s 11:8 i 11:6.
Dugo Selo je do bodova stiglo protiv Igee Željezničar (4:0). Gosti su imali priliku za zakomplicirati meč, ali oba puta s(p)retniji su bili domaći igrači. U drugom susretu M. Martinek je slavio nad Vidačekom s 3:2 (-5, 3, 6, -9, 9), a potom je Ban gubio 2:0 od Barića, ali uspio se iščupati te okrenuti meč u svoju korist (-8, -6, 2, 5, 9). Za kraj par L. Martinek i Ban je samo potvrdio pobjedu svladavši Hreleca i Vidačeka s 3:1.