Aquaestil slavio u gostima kod Varaždina

ITTF

U derbiju 12. kola HEP Superlige stolnotenisačica Varaždin je na domaćem terenu poražen od Aquaestila s 3:1.

Dugorešanke su ovom pobjedom praktički izbacile Varaždinke iz utrke za drugom pozicijom, Aquaestil ima 11-1, a Varaždin 8-4, a još im predstoji borba za 'jedinicu'. Derbi prvenstva na rasporedu je sljedeće kolo kad će Aquaestil ugostiti dr. Časl (23. veljače, 11.00). U prvom dijelu sezone zagrebačka ekipa koja brani naslov prvakinja slavila je s 3:0. Što se tiče susreta s Varaždinom gošće iz Duge Rese su povele na krilima Pavlović koja je s 3:2 bila bolja od Petek. U nastavku Han Vukelja je s 3:1 svladala Malobabić, a na 2:1 smanjila je Franović koja je s 3:2 pobijedila (2, 8, -7, -7, 10) Vukelić. No, da će bodovi put Duge Rese pobrinula se Han Vukelja koja je s 3:0 pobijedila Petek.
TIS je devetu pobjedu ove sezone upisao protiv Mladosti (3:0). Cakol, Švarc i Lonačarević su gošćama prepustile četiri seta, a trećom uzastopnom pobjedom u nastavku sezone TIS se pomaknuo na treće mjesto na tablici.
Mlađahni sastav Pule je ugostio dr. Časl i očekivano upisao poraz od 3:0. Zagrepčanke su sve riješile u ekspresnom roku, a pravi test ih čeka sljedeće kolo. Pobjedom u Dugoj Resi praktički bi osigurali obranu naslova prvaka. Malinska Dubašnica je slavila u gostima kod Hodošana (3:1). Jedinu pobjedu za domaću ekipu ostvarila je Markati svladavši Šantek s 3:2, dok su u ostalim susretima gošće ispustile set.
U susretu začelja Vrsar je u gostima kod Bjelovara slavio s 3:1. Domaća ekipa je povela nakon što je Grgić s 3:0 nadigrala Bardač, no to je manje više bilo sve od Bjelovara. U četvrtom susretu Rioža je nakon pet setova (7, -7, 4, -8, 8) s Grgić potvrdila pobjedu Vrsara.
Hodošan i Vrsar su osmi i deveti sastav HEP Superlige, obje ekipe trenutno imaju 2 pobjede i 10 poraza. U sljedećem kolu čeka nas njihov međusobni dvoboj, a za očekivati je opet neizvjesnu borbu koja bi mogla odlučiti koja će ekipa ostati u ligi. U prvom njihovom susretu Hodošan je na domaćem terenu slavio s 3:2.