Odličan niz Ivora Bana na europskom Top 10

ITTF

Iza našeg juniorskog reprezentativca Ivora Bana i trenera Nevena Karkovića je odlična subota na europskom Top 10 u Berlinu.

Nakon što je na otvaranju turnira u petak poražen od Belgijca Degrosa (3:2), Ban je u subotu slavio u sva tri meča. Uz zanimljive rasplete nanizao je Čeha Martinka (3:2), te Slovake Klajbera (3:2) i Delincaka (3:0).
U prvom usretu s Čehom Martinkom je u petom setu gubio 10:5, da bi na kraju slavio s 11:13. Uspio je spasiti čak šest meč lopti. U sljedećem susretu sa Slovakom Klajberom, protiv kojeg je dosad imao omjer pobjeda i poraza 1-4, je pobjedu ostvario u petom setu. No, prava drama odvijala se u četvrtom setu kada je naš igrač imao četiri meč lopte, a Slovak čak 12 set lopti. Na kraju je Klajber uspio izboriti pet set pobjedivši s 24:22. U odlučujućem setu Ban je, unatoč demotivirajućim ishodom iz četvrtog seta, odlično otvorio i poveo 4:1. Slovak se vratio i izjednačio, ali to je bilo sve od njega jer mu naš predstavnik više nije dao ni poen. Zadnji meč dana Ban je totalno nadigrao Slovaka Delinčaka i slavio s 3:0.
Ban je trenutno treći u poretku s omjerom 3-1, a u nedjelju ga čekaju susreti s Nijemcem Stumperom (4-0) i Belgijcem Kosoloskym (4-1). Inače, zbog epidemioloških mjera troje igrača nije ni doputovalo u Berlin, tako da su na turniru njih sedmero.

1. kolo
Tomaš MARTINKO - Kay STUMPER 1:3 (7:11, 7:11, 11:9, 9:11)
Nicolas DEGROS - Olav KOSOLOSKY 0:3 (6:11, 11:13, 6:11)
Adam KLAJBER - Filip DELINČAK 3:2 (14:16, 11:7, 11:4, 8:11, 11:9)

2. kolo
Ivor BAN - Nicolas DEGROS 2:3 (11:8, 7:11, 7:11, 11:4, 8:11)
Kay STUMPER - Adam KLAJBER 3:2 (11:5, 9:11, 11:4, 11:13, 11:4))
Olav KOSOLOSKY - Tomaš MARTINKO 3:2 (7:11, 11:9, 5:11, 11:7, 12:10)

3. kolo
Ivor BAN - Tomaš MARTINKO 3:2 (7, -7, -6, 9, 13)

4. kolo
Ivor BAN - Adam KLAJBER 3:2 (9, -7, 10, -22, 4)

5. kolo
Ivor BAN - Filip DELINČAK 3:0 (10, 6, 4)

Poredak: 1. Kosolosky (Bel) 4-1, 2. Stumper (Nje) 4-0, 3. Ban (Hrv) 3-1, 4. Degros (Bel) 2-2, Klajber (Svk) 1-4, Martinko (Češ) 1-3, Delinčak (Svk) 0-4.