Gaćina gurnuo UMMC u polufinale Lige prvaka

Ruski UMMC pobijedio je u uzvratnom susretu poljsku Dartom Bogoriju s 3:1 te se plasirao u polufinale Lige prvaka.

Nije to bio nimalo lak zadatak s obzirom da su u prvom susretu Poljaci slavili s 3:1, ali zato je ruska momčad sve nadoknadila na domaćem terenu i to na krilima našeg Andreja Gaćine. Hrvatski reprezentativac je na otvaranju susreta svladao Siruceka s 3:0, u prvom susretu je izgubio 3.2 nakon vodstva od 2:0, a za potvrdu prolaska nadigrao je Gionisa s 3:0.
U polufinalu UMMC ide na Borussiju Düsseldorf s kojom su se susreli i lani u polufinalu. Lani su Rusi prošli dalje, ali tada su u svojim redovima imali Fang Boa. Kasnije su u finalu svladani od Fakel Gazproma. U drugom polufinalu sastat će se Saarbrücken i Fakel Gazprom.

Uzvrat
TTSC UMMC - KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1

Andrej GAĆINA - Pavel SIRUCEK 3:0 (12:10, 11:8, 11:5)
Aleksandr ŠIBAJEV - Panagiotis GIONIS 1:3 (5:11, 8:11, 11:8, 10:12)
Jonathan GROTH - Marek BADOWSKI 3:2 (9:11, 11:7, 10:12, 11:9, 11:5)
Andrej GAĆINA - Panagiotis GIONIS 3:0 (13:11, 14:12, 11:9)

Prvi susret
KS Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - TTSC UMMC 3:1
Panagiotis GIONIS - Aleksandr ŠIBAJEV 2:3 (11:6, 5:11, 11:6, 4:11, 8:11)
Marek BADOWSKI - Jonathan GROTH 3:2 (11:13, 9:11, 11:9, 11:9, 11:6)
Pavel SIRUCEK - Andrej GAĆINA 3:2 (9:11, 6:11, 12:10, 11:4, 11:6)
Panagiotis GIONIS - Jonathan GROTH 3:2 (9:11, 6:11, 11:5, 11:9, 11:9)

Uzvrat
Fakel Gazprom Orenburg - GV Hennebont TT 3:1

Vladimir SAMSONOV - Sheng Peng FAN 0:3 (7:11, 9:11, 8:11)
Alexey LIVENTSOV - Cedric NUYTINCK 3:2 (2:11, 11:9, 6:11, 12:10, 12:10)
Dimitrij OVTCHAROV - Quentin ROBINOT 3:1 (12:10, 11:7, 7:11, 11:8)
Vladimir SAMSONOV : Cedric NUYTINCK 3:1 (9:11, 11:7, 11:5, 11:2)

Prvi susret
GV Hennebont TT - Fakel Gazprom Orenburg 1:3
Cedric NUYTINCK - Marcos FREITAS 3:0 (13:11, 11:8, 11:8)
Quentin ROBINOT - Dimitrij OVTCHAROV 1:3 (11:8, 7:11, 8:11, 7:11)
Samuel WALKER - CHUANG Chih-Yuan 0:3 (15:17, 6:11, 5:11)
Cedric NUYTINCK - Dimitrij OVTCHAROV 2:3 (11:8, 7:11, 13:11, 7:11, 2:11)

Uzvrat
FC Saarbrucken - Post SV Muhlhausen 3:1

SHANG Kun - Steffen MENGEL 3:0 (11:6, 11:7, 11:6)
Patrick FRANZISKA - Ovidiu IONESCU 1:3 (11:9, 8:11, 9:11, 10:12)
Darko JORGIĆ - Lubomir JANCARIK 3:2 (10:12, 11:5, 11:8, 3:11, 11:5)
SHANG Kun - Ovidiu IONESCU 3:2 (13:11, 11:6, 10:12, 12:10)

Prvi susret
Post SV Muhlhausen – FC Saarbrucken 2:3
Ovidiu IONESCU - SHANG Kun 0:3 (7:11, 9:11, 2:11)
Lubomir JANCARIK - Patrick FRANZISKA 2:3 (11:8, 10:12, 4:11, 11:9, 10:12)
Steffen MENGEL - Darko JORGIĆ 3:2 (11:8, 6:11, 12:14, 11:9, 11:8)
Ovidiu IONESCU - Patrick FRANZISKA 3:2 (11:3, 11:4, 5:11, 9:11, 11:6)
Lubomir JANCARIK - SHANG Kun 0:3 (8:11, 4:11, 6:11)

Uzvrat
Borussia Dusseldorf - Roskilde Bordtennis BTK61 3:2
Ricardo WALTHER - Michael MAZE 3:0 (11:9, 11:7, 11:2)
Anton KALLBERG - ZHAI Yujia 0:3 (10:12, 5:11, 10:12)
Timo BOLL - Bojan TOKIC 3:0 (11:7, 11:6, 11:5)
Kristian KARLSSON - ZHAI Yujia 0:3 (4:11, 4:11, 9:11)
Anton KALLBERG - Michael MAZE 3:1 (12:10, 14:12, 3:11, 12:10)

Prvi susret
Roskilde Bordtennis BTK61 – Borussia Dusseldorf 0:3
Bojan TOKIĆ - Ricardo WALTHER 1:3 (4:11, 12:10, 4:11, 7:11)
Michael MAZE - Timo BOLL 1:3 (11:7, 9:11, 14:16, 9:11)
ZHAI Yujia - Anton KALLBERG 1:3 (6:11, 7:11, 12:10, 7:11)